[ Paslanmaz Korkuluk ]

Güvenlik biz tüm insanlara gerekli olan en temel ihtiyaçtır. Nerede nasıl olduğunun önemi yoktur, ancak güvenli ortamlarda rahatlığa erebilir ve yaşadığımız andan keyif alabiliriz. Ne oldum değil ne olacağım düşüncesiyle hareket edebilen insanlar olduğumuzda yaşayacağımız kaza risklerini de en aza indirmemiz gerekmektedir. Bu hem kendi yaşam kalitemiz için gereklidir hem de çevremizde sevip saydığımız tüm kişiler için. Yaşam alanlarımız için güvenlik anlayışları arasında birçok ekipman ve ürün vardır. Bunların arasında hem şıklığımıza şıklık katacak hem de güvenliğimizi sağlayacak ürünlerin başında da “Paslanmaz Korkuluk” modelleri gelir. Bulunduğu her ortama görünüm olarak artı değer sağlarken kaza risklerinden doğa bilecek güvenlik açıklarını da minimuma indirger.

Paslanmaz korkuluklar; hava şartları, ısı, nem gibi doğal etkilerle oluşan korozyona karşı dayanıklı, boya ve bakım gerektirmeyen materyalden özel olarak üretilir. Alpaz Alüminyum’ın teknolojik imalat makineleriyle sorunsuz bir üretim aşamasına sahip olan bu korkuluklar, hem iç hem de dış mekanlar için kullanılması en doğru karardır.

Kullanılacağı alanlara göre uygun paslanmaz korkuluk elemanlarının seçimlerine oldukça önem gösterilmeli. Aksi taktirde, kullanılan üründe deformasyon ve paslanma gibi etkilerin yaşanması kaçınılmaz olacaktır. Örneğin; konut, merdiven, balkon, havuz kenarı, yat, gemi gibi alanlara uygun olup olmadığına ve ürün garantisine kesinlikle dikkat edilmelidir.

Paslanmaz korkuluk nerelerde kullanılır?

Günümüzdeki modern yaşam alanlarının tümünde, hem iç mekan hem de dış mekanlarda gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Estetik açıdan görünüm zenginliği de sağlayan bu modeller, inşaat sektörünün var olduğu pek çok alanda kullanılır. İş merkezleri, konutlar, AVM’ler, çeşitli kamusal alanlar, fabrikalar, tren ve metro istasyonları, hastaneler, okullar, deniz ve otobüs terminalleri paslanmaz korkulukların sıkça kullanıldığı noktalardan bazılarıdır. Gerekli özeni göstererek temiz ve bakımlı olarak kalması da bu modellerin her zaman ilk günkü görünüme sahip olmasını sağlar. Uzun ömrü ve dayanıklılığı da tercih sebeplerinin başında gelir.

Neden paslanmaz korkuluk uygulaması?

Güvenlik ve kaza risklerini minimuma indirmek hepimizin ortak kaygısıdır. Bu yüzden bizlere artı değer sağlayacak her ürüne yaşam alanlarımızda özellikle yer vermeliyiz. Paslanmaz korkuluk, mimari açıdan yapılara estetik görünüme yardımcı elemanlar olması açısından da özellikle tercih ediliyor.

Konutlardaki ve mekanlardaki kullanım kolaylığı bu modellerin tercih edilmesi açısından önemli bir husustur. Kolay kurulumuyla zaman kaybından da büyük bir tasarruf sağlayan bu modeller, maliyet açısından da büyük külfetlere sahip değildir. Bu yüzde yapıların hem şık hem modern hem de güvenilir olması için paslanmaz korkuluk modelleri uygulaması yapılmalıdır.

Paslanmaz korkuluk uygulaması nasıl yapılır?

Uygulama yapılacak mekanın özelliklerine göre özel olarak tasarlanabilen korkuluk modelleri, standart ölçülere de sahip modeller barındırmaktadır. Mimari projelere uygunluk sağlayabilecek şekilde dizayn edilebilen modeller, özelliklerine göre de fiyatlandırılır. Bu sebepler net bir fiyat belirtmek paslanmaz korkuluk modelleri için çok zordur.

Mekanın özelliklerine göre tasarlanabilecek bu modeller, kesinlikle uzman bilgisi ve tecrübesiyle belirlenmelidir. Alpaz Alüminyum paslanmaz’ın bilgi birikimine çok güvendiği ekibiyle sizlere projenin ölçü aşamasından sonuna kadar sorunsuz bir hizmet sağlayabileceğini belirtmek isteriz. 2002 yılından bu yana hizmet verdiğimiz paslanmaz sektöründe öncü olarak yolumuza devam ettiğimizi ve sizlere en iyi işçilik hizmetini en uygun fiyata sağlayacağımızı temin ederiz. Sizlere hizmet vermekten gurur duyacağız.