[ hareketli küpeşte ]

Hareketli küpeşte sistemi ile dış mekanları kapatmak mümkündür. İkili ya da üçlü açılma sistemi halinde yapılır. Küpeşte sisteminde sabit kısımlarda bulunan camlar 10 mm hareketli kısımlarda bulunan camlarda 6 mm kalınlığındadır. Özellikle cafe, restaurant gibi alanlarda dış mekanlarda kullanılarak soğuk havalarda kapatılarak, açık havalarda da açılarak kullanılabilir. Bu sayede mekana ekstradan alan katılabilir. Alan ne kadar geniş olursa olsun bu şekilde kapatılabilir. Bu sistem ile daha şık ortamlar oluşturulabilir. Hareketli olması sayesinde istenildiğinde yarım olarak da açılabilir. Bu sayede yarım açılarak ortam havalandırılabilir. Kullanılan sistem için sabit kısım hareketli küpeşte için 90 cm olarak ayarlanır. 2,5 metre üzerindeki sistemler 3 eşit parçaya bölünerek sabit kısma 10 cm daha eklenir. Bu şekilde hazırlanan sistemin montajı yapılarak hazır hale getirilerek kullanımı sağlanır. Hareketli küpeşte ile halka açık alanlar daha şık bir hale getirilerek kullanım alanı olarak hazırlanır. Küpeşte cam sistemler halinde hazırlanır. Kalınlığı sayesinde zarar görmeden uzun süre kullanımı mümkün olmaktadır.

Var olan açık alanları değerlendirmek isteyenler için doğru bir seçim olacaktır. Kaliteli malzemeler kullanılarak hazırlanan küpeşte ile istediğiniz alanları rahatlıkla kapattırabilirsiniz. Alana uygun şekilde hazırlanan sistemin montajı yapıldıktan sonra kullanılmaya başlanabilir. Rüzgarı önlemek amacı ile havuz, kış bahçesi gibi alanlarda da kullanılabilir. Hareketli küpeşte ile alanlar istenildiğinde açılarak tamamen açık hale getirileceği gibi yarım olarak da ayarlanabilir. Üç kademeli olarak ayarlanması mümkündür. Hazırlık aşamasında öncelikle küpeştenin yapılacağı alanın doğru şekilde ölçüleri alınır. Bu sayede doğru ölçülerde hazırlanan sistem bittiğinde alana getirilerek montajı sorunsuz bir şekilde yapılabilir. Kaliteli malzemelerden hazırlanan sistem sayesinde uzun yıllar boyunca kullanımı sırasında sorunlar yaşanmaz. Hareketli küpeşte ile dış ortamlardan maksimum oranda yararlanılabilir. Dış ortamlarda kullanılan bu sistem ile daha geniş alanlar oluşturularak daha fazla müşteriye alan sağlanabilir. İstenildiğinde açılarak açık alan oluşturularak da kullanılabilir.

Hareketli küpeşte sistemlerinde temperli cam kullanılarak daha sağlam bir sistem oluşturulur. Hareketli olması sayesinde yarım ya da tam olarak açılabilir. Üçlü sistemlerde yarım ve tam açılma mümkündür. Aynı şekilde ikili sistemde kullanılabilir. İsteğe göre hazırlanarak montajı yapıldıktan sonra rahatlıkla kullanılabilir. Hareketli küpeşte sisteminde kullanılan malzemenin kalitesi sayesinde şık ve rahat kullanım sağlanır. Kalın ve zarar görmeyen malzemeden yapıldığından korkmadan uzun yıllar kullanımı mümkün olacaktır. Hazırlanan küpeşte sistemi ile geniş dış alanlar müşteri kullanımına hazır hale getirilebilir. Aynı şekilde havuz kenarları da kapatılarak rüzgardan korunması sağlanır. Bu işlem istenilen her ortamda hazırlanarak rahatlıkla kullanılabilir. 2.5 metre üzerindeki boyutlarda istenildiği durumda ikili ya da üçlü sistemle açılır kapanır hale getirilerek bu şekilde istenildiğinde açılıp hava içeri alınarak da ortam daha ferah bir hale getirilebilir.